| Elenathequeenofdesaester a întrebat:

Buna am 12 ani fac 13 in Octombrie
Acum 2 sau 3 luni mi-a apărut sânge pe hârtia igienica dar nu s-a intamplat nimic
De ieri imi apar pete maronii cu miros neplăcut Pe chilot
Mai simt înțepături sub burta foarte ușoare si ma înțeapă si sânii foarte tare si câteodată ma doare zona de jos a spatelui
Par pubian am de mult timp la fel si la subraț iar lichid alb pe chiloți am de mult
Imi vine ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xaya a răspuns:

Imi pare rau dar da XD De ce imi pare rau? Primele zile sunt de cosmar, dureri in zona abdominala, se rezolva cu No-Spa, diclofenac, indometacin si in general supozitoarele functioneaza rapid, dar e ciudat. Apoi mai e si faptul ca vei simti nevoia de mancare in exces, ai grija sa nu te ingrasilaughing si de o groaza de scutecele, stii de care vorbesc. Acum e prima zi pe luna asta si m-a prins la scoala, daca esti ca mine vei simti cu una-doua zile inainte. Nu te va durea sau ceva, nimic, e instinctul ala. Sa tii minte cand trebuie sa iti vina! Nu e musai odata la 30 de zile, poate fi si la intervale de 28-29, daca observi ca e regulat si apoi se deregleaza mergi la ginecolog. Funda? XD

| nogayman a răspuns:

Da, e si normal ca la varsta ta sa iti vina ciclul