| Crisstinayy12 a întrebat:

Am 12 ani si am vrut sa incerc sa stau in maini intr-un loc ingust si am cazut nu stiu cum picioarele in fata si am dat cu piciorul stang la tibie in pat. M-a durut super tare si ma ustura parca se vedea putin osul dar nu eram sigura ca era foarte putin si acum n-a trecut cam 30 de minute de la accident. E mica lovitura si e putin sange dar nu curge.Pot calca pe picior. Pot umbla. Intrebarea este daca e ceva grav sau doar o mica lovitura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai 12 ani, ești copil. Poți cere sfatul mamei, al tatălui, dacă crezi că ești mai atașată de unul dintre ei, cheamă-l in camera ta și arată-i piciorul. O să îți curețe rana cu rivanol sau apă oxigenată și o să îți pună un plasture. Învață să fii mai deschisă cu părinții tăi, nu le ascunde lucruri care au legătură cu sănătatea ta. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce obrajiori rosii si frumosi ai happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te maine la doctor sau luni si nu mai fa tampenii de astea vezi maine cum te simti. daca se vedea osu era nasol probabil te ai julit unde te ai lovit de pat

| Roxana19928 a răspuns:

Daca poti merge pe el nu ai nimic, in cazul unei fracturi nu ai mai fi putut nici sa te ridici, spune-le parintilor tai si mergi la doctor totusi si ii spui EXACT ce s-a intamplat.