| nannsj a întrebat:

Am 13 ani si am o problema.
Simt o durere groaznica cand ma ridic din pat. Durerea se afla la spate in stanga si este situata de la mijloc si putin in jos.
Mi s-a pus dintr-o data aseara.
Efort nu am facut, cu spatele stramb n-am stat.
Vreau un raspuns va rog. La medic nu ma duc, ca mna coronavirus.
Ma puteti ajuta va rog?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa simptoame poate fii:

- criza de sciatica (nervul sciatic este inflamat), cand durerea coboara pe un picior.

- sau criza de rinichi (infectie sau piatra) - Verifica daca urina este alba sau este tulbure si are particule albe in ea. Urineaza intr-un borcan curat, ca sa vezi.
La crizele de rinichi, apar si dureri de cap, ca semn de infectie.

Daca urina este tulbure sau alba, fugi la spital! Suna salvarea si fugi, cu proba de urina in borcan.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

De acord cu ce a spus Anastasia. Durerea de cap poate apare și din pricina statului prea mult în fața telefonului, pc-ului, tv-ului.
Mergi la medic. Sună la 112.

| Donsavas a răspuns:

Este de la lipsa de activitate fizica, stat prea mult, sedentarism

| nannsj explică:

Vreau sa mentionez ca de doua zile ma c am doare capul vag... febra nu am.