| MariIoanaaa7 a întrebat:

Buna,am 14 ani si de doua zile am observat ca urinez mai des decat urinam (de 8-9 ori aprox) imi vine sa ma duc la baie ft des,cam intr-o ora,nu e normal, eu nu ma duceam des (precizez ca nu ma doare nimic cand urinez),voiam sa va spun ca imi e frica sa nu am diabet sau pre diabet,ultima oara cand am mers la analize, aveam glicemia 93, am mai redus din dulciuri,cand eram mai mica mancam destuuul de muuulte =), acum nu prea si mi-e putin frica, voi ce spuneti? Ce altceva ar mai putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la medicul de familie si sa lasi presupunerile care iti pot induce stari rele! Pe aici nu vei gasi medici si ti se vor da raspunsuri care nu au legatura cu medicina. Nici macar medicii nu consulta fara sa vada!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Ceea ce descrii tu se numește poliurie. Cel mai bine e să mergi la medicul de familie să îți dea un bilet de trimitere la nefrologie (ramură care se ocupă de rinichi). Îți vor face toate investigațiile, analize de sânge, dai o probă de urină, ecografie.
Toate cele bune!

| Silwian a răspuns:

Infectie urinara.