| DnDnT a întrebat:

Buna
Am 14 ani sunt baiat si am o problema.
Am 162 cm inaltime si nu stiu de ce de ceva timp nu mai cresc si ma dezvolt si foarte greu(nu am si par axial)
Vreau sa cresc...am incercat multe si nu stiu ce sa fac.
Scuzati greselile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu,nu ai o problema, dar nu toti oamenii pot fi inalti. Acest lucru nu depinde de alegerea noastra. Totusi prin practicarea unui sport, cum ar fi inotul, mai poti creste cativa centimetri buni.