| Buhaciuc a întrebat:

Am 14 și Am.46 kg ma consider salaba vreau sa pun niște kg pe mine dar nu pot? Chiar dacă mananac nu se cunoaște?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce inaltime ai!
Pentru ca, 46 de kg la 14 ani nu ar trebui sa insemne slaba, mai ales daca ai sub 1.60m.

| Hellobello a răspuns:

Schimba-ti alimentatia si fa sport cu greutati. Nu cardio! Ia-ti o sticla de 5l, umple-o cu apa si fa niste genuflexiuni, abdomene, fandari, etc. Sportul te ajuta si atunci cand vrei sa pui cateva kg pe tine, nu numai cand vrei sa slabesti. Si legat de mancare, chiar daca vrei sa te ingrasi, NU trebuie sa mananci orice si oricat pentru ca iti vei face mai mult rau, trebuie sa iti maresti aportul caloric, adica sa mananci mai multe proteine, carbohidrati, mesele sa fie de 3 ori pe zi si 2 gustari intre.

| Alex1992buc a răspuns:

Fata mea. slaba inseamna sexy. vrei sa te faci batoza?

Răspuns utilizator avertizat
| MariaMaia879 a răspuns:

Daca tu nu te accepti pe tine asa cum esti, cine altcineva? Toti avem defecte si toti ne plangem de ele in loc sa ne acceptam asa cum suntem (ba am nasu prea mare, ba sunt prea grasa, ba sunt prea slaba, ba am buzele prea mici, ba fundul prea mic, ba tate etc. ). Acceptati "defectul" si pe tine asa cum esti. Si acum te intreb, cate kg ai vrea sa ai la 14 ani?