| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,
Am 15 ani dar ma framanta o intrebare: o sa mai cresc? Menstruatia mi-a venit la 10 ani, ceea ce cred ca este foarte devreme. Intrebarea mea este daca o sa mai cresc si cam cat. Acum am 1.65. Cand eram mai mica am innotat si de vreo 2-3 ani joc basket in curtea scolii, dar nu prea m-a ajutat(am mai crescut cate 1 cm pe an). Mama are 1.63 iar tata are 1.89. O sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eni a răspuns:

O sa mai cresti cu siguranta.Ca sa te linistesti poti sa-ti faci niste analize, eu i-am facut baiatului meu si i-ti calculeaza cam cat o sa mai cresti. Vorbesti cu un medic pediatru, si o sa-ti recomande ce analize sa-ti faci.Bafta!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil o sa mai cresti 2-3 cm, mai ales daca mananci sanatos si faci sport. Menstruatia ti-a venit un pic cam devreme, dar oricum nu are nici o legatura cu cresterea.

| RS4 a răspuns:

Sigur ca mai cresti pana in jurul varstei de 20 de ani! joaca putin baschet prin curtea scolii si nu fuma! prin toamna vei avea 1, 70! bafta happy

| kareina a răspuns:

Sigur ca mai cresti, fetele in general seamana cu tatii, asa ca ai toate sansele.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat