| Costel_Constantin_2000 a întrebat:

Buna, am 15 ani, ochii mei se simt ciudat (cred), dar problema este urmatoarea, de cativa ani, nu multi, ochii mei s-au distantat putin unul de altul, nu este situatie extrema, nu am probleme cu vederea, sunt distantati foarte putin, cum se numeste aceasta conditie? Cum se poate repara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te vadă un oftalmolog dacă ai probleme cu ochii.

| XYZ02 a răspuns:

Ar putea fii exotropia, oricum aici nu o sa gasesti niciun raspuns util, du-te la oftalmolog