| Gohu a întrebat:

Buna, am 15 ani si in fiecare seara de la ora 19:00 imi vine sa vomit, eu la fiecare masa dupa ce mananc, beau doua pahare de coca cola, mananc cartofi pai cu oua, carnati, carne de porc, ciorba si cand e caldura mare afara stau toata ziua in caldura la munca. Nu stiu de la ce imi vine sa vomit seara, ajutati-ma va rog daca ies afara si vomit tot din mine imi revin, ce poata sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cat mananci, e normal sa vomiti daca asta o faci la fiecare masa. Dar, mă intreb, ce lucrezi tu la 15 ani dacă te vaiti de caldura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foamea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa foamea

| nicu991 a răspuns:

Pentru ca mananci mult iar in al doilea rand dupa masa efortul fizic este contraindicat. Te apuci de treaba la 2-3 ore dupa ce ai mancat.