| razex16 a întrebat:

Buna am 16 ani am o durere mica in partea dreapta ma doare cand imi fortez muschi de la burta cand vorbesc tare sau urluu. Dar cand alerg ma doare putin dar dupa un timp nu mai ma doare daca ma apas in partea dreapta cu mana nu am nici o durere. Oare de ce ma doare in partea dreapta? am cu apendicele? sau altceva. Astept un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FarrellBull a răspuns:

Stai intins pe spate si strange piciorul din dreapta cat poti de mult spre burta, apasa in zona in care ai durerea si vezi daca inca te mai doare
daca simti o mica durere sau un discomfort, mergi la medic, posibil sa ai apendice

| razex16 explică (pentru FarrellBull):

Am facut exerciti din astea dar nu m-a durut pot si sa alerg 2 ore cand joc footbal si nu ma doare dupa ce incep sa fug nu mie am sintome de apendicita am facut din astea doar cand incord muschi la abdomen ma jeneaza ceva nu stiu ce

| perla9 a răspuns:

Ar putea fi apendicele, o apendicita cronica. Cel mai bine este sa mergi la doctor