| RaMi1529 a întrebat:

Am 16 ani și 1, 67 înălțimea.Am 49 de kg și vreau sa ajung la 45. Va rog nu-mi spuneți ca sunt slaba și nu trebuie sa slăbesc.Am nevoie de o dieta sau ceva idei si sa-mi spuneti câte kcal sa consum pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Buna! eu cred ca esti bine asa, nu stiu de ce mai vrei sa slabesti.
eu am tot 16 ani 1, 64 si am 66 kg.

| Jhonny22 a răspuns:

Eu cred ca la anii tai nu ar trebui sa tii diete, apucate de sport daca vrei sa dai jos celulita, inchide televizorul si fugi afara, dar ai grija, ca la 45 de kg, cand o sa faci sport, sa-ti iei niste pietre in buzunar ca o sa te ia vantullaughing