| GEORGE a întrebat:

am 16 ani si acum 2 saptamani am inceput sa am febra, sa tusesc, ma cam dureau plamanii cand tuseam ma durea tare pieptul, apoi am luat niste pastile si nu am mai facut febra, nu ma mai durea pieptul, doar ca tuseam si inca tusesc dar foarte putin acum, dar saptamana trecuta m-am dus la spital sa vad ce am de tusesc, si mi-au zis ca am o pneumonie usoara, au vrut sa ma interneze dar am refuzat, si mi-a dat reteta o doamna doctor si am urmat-o in saptamana ce a urmat.
acum nu mai tusesc aproape deloc, de fapt nu imi mai vine sa tusesc, dar imi vibreaza plamanul stang, oare s-a agravat sau ce am? nu as vrea sa ma mai duc din nou la spital :-s va rog sa ma ajutati sigh sincer mi-e destul de frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Uff nu te inteleg, faptul ca nu te duci la spital si astepti un raspuns de pe un site nu o sa te faca sa te simti mai bine sau sa te insanatosesti.
Partea proasta ai spus ca te durea si pieptul deci putea fi si o problema cardiovasculara, si nici cu plamanii nu stai prea roz.
Ca sa nu iti mai fie frica eu zic sa te duci la spital sa faci niste analize sa fii mai linistit, pneumonia este un diagnostic dar nu si singurul, cauzele poti fi multiple si poate ca pneumonia a fost doar o coincidenta.
Deci la spital ca sa scapi de dubii, din cate vezi pe site nu poti veni si cu radiografia si cu un diagnostician.

| GEORGE explică (pentru anonim_4396):

As pune o poza da nu stiu cum laughing si oricum nu se vede prea clar, o sa imi treaca sper eu, si azi nu am mai avut problema asta, mersi de raspuns oricum,, ia fundita ca macar tu ai avut bunul simt sa imi dai un sfat

2 răspunsuri:
| GEORGE explică:

Dar intrebarea mea cea mai mare este: credeti ca s-a agravat sau o sa imi treaca daca imi continui tratamentul?