| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si cateva luni si am 1.74. Tatal meu este un pic mai mic ca mine dar bunicul are vreo 1.90. Credeti ca ma voi mai inalta pana la 1.80? Fac sport in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce tot e cu obsesia asta pentru inaltime? toata ziua intrebari din astea. 1.74 la 16 ani e deja cat media de inaltime la barbati din Romania, si oricum pana la 18 ani mai ai timp sa cresti

| Sportfreak a răspuns (pentru suntserios):

Te ai gandit poate ca nu locuiesc in Romania? big grin

| suntserios a răspuns (pentru Sportfreak):

Hahahahahaha si ce ma daca nu locuiesti aici? crezi ca atunci cand ai trecut granita ti s au modificat si genetica? Crezi ca daca te ai nascut in Suedia si te muti in China o sa scazi de la 1.80 la 1.60?

Amuzanta replica

| Sportfreak a răspuns (pentru suntserios):

Nu la asta ma refeream dar in fine big grin

| suntserios a răspuns (pentru Sportfreak):

Ee, eu la asta ma refeream

| Sportfreak a răspuns (pentru suntserios):

Baiete, sau fata vad ca iti place sa fi sarcastic/a rolling on the floor

| suntserios a răspuns (pentru Sportfreak):

Logic ca sunt sarcastic, uita te la intrebarea si raspunsurile tale...

| giony54 a răspuns:

Da poti sa cresti pana la 20 ani si poti ajunge si la 1.90 sau fa baschet sau volei si crest repedepana la 2.00.

| XOXO15 a răspuns:

Sigur! Mai ales, am vazut ca unii fac exercitiul cu bara(sa te tii de o bara cu mainile si sa stai aprox. 5 minute). Bafta in crestere!