| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna am 16 ani si jumate si vreau sa va spun ca din anul 2016 august am fumat etnobotanice pana intr o seara cand am luat panica,m-am dus acasa,m-am culcat,a doua zi dimineata nu aveam nimic,m-am jucat pe calculator putin si mi am aprins o tigara normala,am fumat jumate de tigara si de odata am simtit cum mi s-au inmuiat mainile stare de frica,stari de lesin,gura uscata,am iesit afara am luat o gura de aer,m-am plimbat vre o ora tot degeaba,m-am dus in casa m-am pus in pat crezand ca pot sa dorm,ma simteam si mai rau,aveam atacuri de panica,am fost la spital,mi au facut analize,si mi s-a spua ca nu am nimic decat o infectie in gat, pentru ca eu cand raceam faceam rosu in gat si luam cateva pastile si imi trecea (nu continuam tratamentul, mi s-a dat augumentin de 1.000 sa iau, am luat 2 zile si nu am mai luat pentru ca aveam atacuri de panica,ma simteam rau,nu aveam pofta de mancare,gatul nu ma durea nu aveam nimic,nu era grav,atacurile de panica continuau si continuau au aparut si simptomele respiratie ingreunata,stari de lesin,senzatie de sufocare,frica de moarte,frica de viitor,dqca se intampla ceva cu mama,dqca se intampla ceva cu fratele meu,daca eu mor,frica de mort, daca aud ca a murit cineva de o anumita boala raman cu gandul fixat acolo si mi e frica daca mor si eu la fel ca el si multe altele, pe data de 15 august am plecat la parinti in Italia,pe drum nu aveam nimic,din contra mancam,eram bucuros,cu gandul ca ajung la ai mei in Italia si ca totul o sa fie bine,am ajuns,dupa o zi cand respiram mă intepa plamanul drept, atacurile de panica au continuat dar nu zi de zi, odata la 4 -7 zile un atac, pana prin august 2017 unde am avut ultimul atac de panica,de atunci nu am mai facut,dar respiratia ingreunata,nod in gat,frica de a muri (cateodata)frica ca se va intampla ceva cu ai mei (cateodata)mi au aparut si niste bubite rosii in gat(de vre o luna),am limba umflata,dimineata cand suflul nasul, mai curge si mucus cu sange dar sange uscat, si tin sa mentionez ca am mers 5 ore cu masina si eu am rau de masina si 1 saptamana de zile am avut stari de greata incontinu,cand mancam imi venea sa vomit dupa, acum tin sa mentionez ca imi cere organismul sa mananc dar cand ma pun la masa stau cu gandul ca am vre o boala grava si mananc fara pofta, stie cineva daca sufar de anxietate? Tin sa mentionez ca nu am atacuri de panica in momentul de fata (am avut 1 an de zile) Acum am alte simptome,constipatie,diaree cronica,nod in gat,nas infundat cateodata,bubite in gat,limba umflata,cateodata gura uscata,cateodata frica de a muri,frica ca am vre o boala,respiratie ingreunata (cand stau cu gandul, nu ma pot abtine) lipsa poftei de mancare stie cineva ce este? Daca este anxietate lipsa poftei o am de mult timp, doar ca acum am inceput sa stau cu gandul daca am ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca pui intrebarea asta zilnic timp de o luna crezi ca te vom diagnostica noi?

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai impresia ca orice om (cat de cat) normal crede ceva din ceea ce spune mascariciul asta?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Pare real ce spune, daca nu era, cred ca le inflorea mai mult si mai schimba, nu aceeasi intrebare zilnic.hee hee

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

15 intrebari puse pana acum: una cu o problema de "metrologie", una pusa de altcineva, folosind contul lui si 13 despre unul si acelasi subiect. Orice om, indiferent de varsta, cand are o problema serioasa care tine de domeniul medical, cauta ajutor de specialitate, nu sta si pierde timpul, intreband pe Internet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

Probabil un copil de 16 ani care a fost atat de prost incat sa fumeze etnobotanice pe cand avea 14-15 ani crede ca va fi diagnosticat pe TPU, din ce observ ii e frica sa-i spuna unui doctor ca a fumat etnobotanice.

| xSega a răspuns:

Ai atacuri de panica care s-au intensificat în timp și anxietate doar atât

| Buzi213 a răspuns:

Aceeasi intrebare. Alta nu ai?

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică:

Tin sa mentionez ca simt niste furnicaturi/o amorteala mica la plamanul drept dar dureaza cateva secunde