| Elena_Rodica_2001 a întrebat:

Am 16 ani si nu mi s-a schimbat nici o masea. Vreau sa stiu si eu daca o sa imi mai cada, si daca da, mai cresc altele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist, iar acesta iti va recomanda o radiografie. E posibil ca maseaua permanenta sa fie sub cea de lapte, dar crescuta la un unghi care nu ii permite sa puna suficienta presiune pe cea de lapte pentru a-i forta caderea.

1 răspuns:
| cookie01 a răspuns:

Unii dinti nu se mai schimba, odata ce cresc raman permanenti. Parca molarii, premolarii, caninii si asa-zisele masele de minte. Dar nu stiu cu exactitate care dintre ele. Cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul stomatolog, sa ti-i arate fiecare in parte.