| Maria2058 a întrebat:

Am 165cm si 60-61kg. Cam cat estimati ca as putea slabi pe saptamana daca mananc 1500 calorii pe zi si merg o ora-o ora jumate la sala in fiecare zi? Am 17 ani si sunt fata. Merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mult nu vei slabi daca consumi 1500 de calorii pe zi

| Krosa a răspuns:

Pai chiar daca vei merge la sala nu poti manca 1500 calori ci chiar doctori spun ca un om chiar daca face sport trebuie sa consume 1200 de calorii uite ar trebui sa mananci alimente sanatoase inearca sa nu mananci paine sa nu manaci alimente grase sa bei foarte multa apa cam 2l pe zi cam asa si uite cum sa facem de dimineata manaca ceva usor si bea doua pafare de apa rece poti sa pui si geata in apa la amiaza manaca ceva usor iar seara mananca ceva ca si cum e dimineata dar alt aliment sau nu manca.
Sfat: nu manca mai mult cand simti in burta o senzatie