| Maria2058 a întrebat:

Am 165cm si 60-61kg. Cam cat estimati ca as putea slabi pe saptamana daca mananc 1500 calorii pe zi si merg o ora-o ora jumate la sala in fiecare zi? Am 17 ani si sunt fata. Merci.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Vreo 2-3 kg. Poate chiar mai mult, depinde ce faci la sala, ce exercitii.

| EaEmma a răspuns:

Daca mananci sanatos, vei slabi...cat nu stiu asta depinde doar de tine

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Nu este necesar sa slabesti. La 165 cm ar trebui sa ai 65 de kg. Dar daca tie ti se pare ca esti prea plinuta poti sa slabesti cam 2 kg pe saptamna. tongue

| VladLungu a răspuns:

1-2 kilograme.

| Allwe a răspuns:

Consuma mai putine calorii si fa mai mult sport pentru un timp si ajungi sa slbesti aproape 10 kg intr-0 sapt

| Lorenutza_Lori_1998 a răspuns:

Pana la 20 de ani esti inca in crestere...asa ca nu e chiar bine sa reduci mancarea dar sa stii ca daca nu ai manca dulciuri si ai manca mai multe fruce si ai face sport, mult spor ai slabi, dar cat vrei sa slabesti mai exact.stiu asta de la profesora mea de biologie tocmai azi ne-a zis asta

| ClaudiuPM a răspuns:

O persoana are nevoie te 2000 de calori deci 1500 nu-i mare sacrificiu daca faci o ora de bicicleta depinde la ce intensitate cred ca poti slabi 2 kg maxim