| yeagerist a întrebat:

Am 17 ani si m-am lăsat de fumat luna aceasta (maxim 6 luni daca am fumat) am avut aproape toate starile dupa acest viciu: dureri de cap, amețeală, etc. Ma intreb daca de la acest lucru mi s-a dereglat ciclul menstrual, mi-a venit, dar era diferit fata de lunile trecute unde era normal. Au fost doar pete si chiar si dupa ce s-a terminat imi simt burta tare. Am nevoie sa urinez mai des, sunt balonata, imi e greata(nu vomit), ma dor si picioarele seara mai ales. Ultimul meu contact sexual a fost acum 5 luni (ciclul mi-a venit normal), imi amintesc ca ne-am protejat. Incerc sa nu fiu paranoica, pana la urma in 5 luni m-as fi ingrasat sau as fi avut simptome daca eram gravidalaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fumatul nu influenteaza ciclul menstrual!
Iar starile pe care le ai pot fii: o infectie cu covid sau o raceala banala.