| mara212 a întrebat:

Am 17 si am sanul drept mai mare decat cel stang.Cand port sutien nu se observa dar fara e vizibil. Uneori simt niste intepaturi in sanul drept si jos de tot areola e cumva impartita in doua, foarte putin.Dar isi revine la loc.Si am observat ca de cateva ori sfarcul meu s-a lasat un pic in jos. Mi-e foarte frica si inca nu am vorbit cu parintii mei.Nu stiu ce poate sa fie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, toate fetele si femeile avem un san mai mic si unul mai mare, ffind perfect normal.
cand sunt diferenta mari de colum, atunic este o problema, dar si aceea este doar de aspect exterior care se poate corecta prin operatie estetica.
Cum sta sfarcul, iar nu are importanta, ca nu vin amandoua perfecte la toate fetele.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal, nu te impacienta. Si noi barbatii avem un testicul mai sus si unul mai jos.

| doctorandus a răspuns:

Daca ai indoieli d-astea mergi la medic.

| Frank51 a răspuns:

Probabil ai si un picior mai lung, si un plaman mai mic, si un ochi mai slab, nu exista ceva perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal:https://www.drvoicu.ro/da-ai-dreptate-unul-este-mai-mare-decat-celalalt/
Despre durere, trebuie sa mergi la un ginecolog, si eventual sa faci o ecografie!

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Am citit cu mulți ani în urmă, că unele fete așa au sînii natural, plus ai 17 ani și poate nu o să fie așa permanent. Oricum stai calmă!

Fundă?

| Dana1999 a răspuns:

Asa e la toată lumea, un san mai mare si unul mai mic. Sânii nu sunt perfecți.

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Este ceva normal sa ai un san mai mare si unul mai mic.
Nu exista ca sanii sa aiba aceeasi dimensiune, pentru dureri ar trebui sa te duci la un ginecolog ce face si control mamar.