| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 18 ani, acum un an am făcut un avort prin pastile, îl pot face și pe al doilea tot prin pastile? Cei care vreți sa jigniți sau sa judecați, va rog sa va abțineți pentru ca altfel va dau raport, mulțumesc pentru înțelegere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
37 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Vai...mai incolo o sa ai nevoie sa te tratezi de cancer.Asta e inconstienta, daca vrei sa faci avort, mergi la medic sa te rezolve, nu faci prin pastile, nu stii la ce riscuri te expui...

| Catrice a răspuns:

Și noi suntem doctori să-ți facem acum analize sa vedem ce urmări a avut acel avort?

| ChrisRo a răspuns:

Il poti face, dar de ce atata chin pe tine? Adica nu ar fi fost mai bine sa faci dragoste protejata, decat sa iti chinuiesti corpusorul ala in asa hal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiam ca se poate face avort prin pastile
Drumu tau e pavat catre iad cu "ingentii bune"

| Sucki a răspuns (pentru Vikaa):

Fata mea, nu ți da cu părerea dacă nu stii, se poate face avort prin pastile, la doctor, pastile speciale pentru asa ceva, nu mai vorbiți dacă nu știti

| Sucki a răspuns (pentru Catrice):

Am întrebat cumva ce urmări a avut? Nu te baga dacă nu stii

| ChrisRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca te oftici ca face sex. Glumesc. rolling on the floor laughing

| Sucki a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu știai de ce comentezi? Sunt pastile special concepute pentru asa ceva, pentru a nu afecta corpul asa cum o face un avort chirurgical

| Catrice a răspuns:

Oh, au apărut nervii.
Tu crezi ca un medic îți dă pastile fără să-ți facă analize și sa ia în calcul urmările? Dacă el crede ca o pățești dacă faci la fel și a doua oara, nu-ți da nimic.

| Legion7X a răspuns:

18 ani afort, si vrei si pe al doilea? Esti o fată tare complicată fata mea.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu te duci la un medic dacă ai 18 ani?
Fiind majoră nu mai trebuie să fii însoțită de mama ta.

| Raducons a răspuns:

Săraca,Poti să faci tot asa.In caz ca iti iubesti partenerul pastreaza copilul, poate nu vei mai avea copii, ai grija cum faci si unde il faci.Mergi a medic pentru orice eventualitate.Ai grijă pe viitor.Nu e vorba ca te pedepseste Dumnezeu, dar constiinta o sa te mustre

| Sixty28 a răspuns:

Saraca de tine, eu am o fetita de 7 luni, sfatul meu este sa iti gasesti un medic ginecolog in cel mai scurt timp si sa te sfătuiești cu el. Mergi singura sau i-ați iubitul cu tine, vorbeste cu medicul si spune-i ca nu doresti sa păstrezi sarcina, si te va îndruma? ai grija de tine.

| ChrisRo a răspuns:

Pai ce rost ar avea sa trolleze? Poate este asa cum spune. Dupa cum scrie, nu pare vreo fraiera.

| Sucki a răspuns:

Oameni buni și rai, unde va este educația, eu am întrebat cu frumosul o părere, nu cred ca aveti dreptul sa ma judecați, nu vreau sa fac un copil ca sa l chinui, sa nu i pot oferi tot ceea ce are nevoie, iau anticoncepționale și uite ca s-a întâmplat și am rămas pentru ca totul este posibil, momentan nu pot întreține un copil, am o școala de terminat, unde va este bunatatea? Auzi schizofrenica, troll, o sa vedeți și voi cum e când o sa fiți puși in aceeași postura pentru ca majoritatea persoanelor pățesc cel puțin odată in viața chestia asta, nu mai judecați! O zi buna sa aveti, ca răutate e destula, de Civilizație n am mai auzit.

| ChrisRo a răspuns (pentru Sucki):

Tu ai dreptate. Acuma, na, unii iti raspund aiurea din cauza frustrarilor.

| Legion7X a răspuns (pentru Sixty28):

Săraca! ce îi mai place să se trântească...

| Vikaa a răspuns:

Multam,sa cresti mare, hahaha

| Sixty28 a răspuns (pentru Legion7X):

De ce esti rau?

| Sucki a răspuns:

Te ai uitat prea mult la filme...

| Sucki a răspuns:

Educația ta oare unde e? Mai bine un om cu educație decât unul ca tine, dacă ești neinformat nu mai comenta, sunt pastile speciale pentru asa ceva ca sa elimi sarcina, nu iei pastile de capul tau, dar ce sa știți voi

| Vikaa a răspuns:

Mi se pare putin ipocrita, zice ca are o scoala de terminat, da ea se zdruncina cu unu si cu altu..crede-ma,mai sunt proaste ce iau pastile de capu lor, nu ar fi prima, dar nici ultima.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-ti pasa de sanatate ta, poti sa faci si 10 asemenea avorturi chimice, ca doar tu-ti bagi in corp aceste droguri super-puternice, care iti distrug hormonal sanatatea.
Asadar, este doar decizia ta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sucki):

Mai fetita, daca esti la scoala si nu poti face copii, de ce dumnezue nu te opresti din sex, macar nu ramai insarcinata, ca prezervativul ala vad ca musca, desii este unica metoda de protectie care nu are efecte negative, nu va mananca, nu costa mult si nu-ti distruge santatea, cum este pastila abortiva, care-i un drog chimic extrem de puternic, daca-i capabil sa omoare o celula fecundata.
De ce Dumnezue iti distrugi santatatea? Din inconstienta sau prostie?
Un lucru este cert, nu prea te ajuta capusorul, daca ca ai patit-o odata si acum tot aceeasi greseala o repeti, deci nu ai invatat nimic din greseala precedenta.
Asadar, nu te mai crampona de cei care te judeca si dau sfaturi aici, pentru ca nu esti in masura sa faci fite si nazuri, cand esti in situatia ta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu au auzit astia de asa ceva, astia sunt neandertalieni

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sucki):

Stiu ca sunt pastile pentru asa ceva, dar nu te duci sa le iei de la farmacie la kil, si mai ales nu faci asta de nspe ori. Oricum, ce sa ceri uneia care nu de mult intreba daca femeile sunt fertile doar atita vreme cit au ciclu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Sucki, ca ea e anonima de mai sus, nu are constiinta. Daca avea, se proteja in mm, mai ales ca nu de mult a mai patit-o o data. Niste inapti incapabili care se f$t ca animalele, atita tot. Macar animalele nu isi omoara puii...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Oh, da, de prosti si de oxigen nu scapam mai nicaieri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

More sucki and less fucki for a happy life!