| FitMonkey a întrebat:

Buna am 18 ani si sufar de deviatie de sept, nu am dureri, nu am sangerari, doar am nasul putin inclinat in stanga. As vrea sa intreb daca terbe sa fac neaparat operatie? daca nu mi-l operez o sa se inrautateasca? cum imi sta acum nasul e acceptabil pentru atat nu as merge la operatie dar o sa se strambe mai mult? astept raspunsuri Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut deviatie de sept cu creste osoase crescute pe nari. Fara dureri, fara hemoragie insa cu probleme de respiratie. M-am operat si e perfect. Pot respira usor si in voie si am renuntat la picaturile nazale pe care le foloseam de peste 15 ani. A fost o operatie medicala, nu una estetica. E bine sa apelezi la un medic specialist sa evalueze el situatia. Operatia nu e grea. Eu am fost spitalizat o zi, fara sa simt disconfort ulterior. Daca mai vrei amanunte, ti le pot oferi cu placere. Sfatul meu este sa nu te lasi asa si sa vezi ce poti face pentru sanatatea ta. Bafta!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde in functie de cat cresti asa se modifica nasu fara un rezultat ferm al deviatiei cunoscut in actualitate.

| Spitz10 a răspuns:

Frate...cum sa iti explic sa intelegiNasul nu are schelet decat putin la inceput restul e carne...nu are nici o legatura ca deviatia de sept. Poti sa stai linistit.