| Loredana514638 a întrebat:

Bună! Am 18 ani si vreau va rog frumos sa imi spuneți ce se întâmplă..de doua săptămâni tensiunea mea scade seara la 90-50, 77-40 intervalul tensiunii diastolice e intre 38 si 60 seara. Daca fac lucrurile zilnice imi creste, este normala spre seara cand vin in pat scade așa..astazi insa a inceput de dimineata toata ziua sa imi fie cea diastolica intre 41-57. Mai creste la 70 dar iar scade. Inima este buna intre 80 si 100. Simptome am dezichilibrare si stare de somn constanta.Tin sa precizez ca am fost la doctor cu aparatul si este bun lui nu ii vine sa creadă..ramanea sa imi dea niste vitamine injectabile zilele care urmează. Care sunt cauzele care poate scădea așa? Iau ciocolată îmi creste pe moment din nou scade..probleme de sănătate nu am avut niciodată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu crezi ca stim noi mai bine decat medicul te inseli, mergi la alt cardiolog si fa alte investigatii nu putem noi care nu suntem medici sa stim cauzele.

| zilog a răspuns:

Lasa cola
dorimi de la ora 8 seara
nu mai mamca cu sare
nu mai manca nimic.cu chimicale de.nici un fel timp de 2 saptamani
bea mai multa apa
si vei vedea ce isi revine tensiunea daca dormi 10 ore / zi