| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,am 18 și am niste scurgeri apoase din vagin involuntare, miroase foarte urât și simt presiune pe ovare. Ce poate fi, vreo răceală la ovare? Menstruația nu poate fi pentru că a fost deja, peste două zile e ovulatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Asa cum am zis, mergi la ginecolog. Acesta iti va da niste supozitoare vaginale, am avut si eu acelasi lucru. Nu e musai sa intretii raporturi sexuale, ci poti lua infectia si de la toaleta, de la stergerea incorecta cand facem treaba mica, lenjerie care e sintetica etc.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai intrat in zilele de ovulatie. Asa cum e si menstruatia poate fi cu 3 sau 4 zile mai devreme ori mai tarziu. Daca miroase foarte urat, mergi de urgenta la ginecolog, sper sa nu ai vreo infectie.

| nuconteaza777 explică (pentru MihaelaDart):

Miroase foarte urât, îmi era jenă să stau la școală la lecții... Pentru că îmi venea acel miros

| MihaelaDart a răspuns (pentru nuconteaza777):

Asa cum am zis, mergi la ginecolog. Acesta iti va da niste supozitoare vaginale, am avut si eu acelasi lucru. Nu e musai sa intretii raporturi sexuale, ci poti lua infectia si de la toaleta, de la stergerea incorecta cand facem treaba mica, lenjerie care e sintetica etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O infecție miroase urât.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să te vadă totusi un ginecolog. Ai putea să ti faci o clisma înainte dacă iti e greu sa mergi cu mirosul, deși un medic poate intelege.

| Bizon95 a răspuns:

Du-te la ginecolog in loc sa te duci la scoala
e clar ca ai o problema SERIOASA si daca nu te duci cat poti de repede poate sa degenereze in ceva MULT MAI RAU

iar daca parintii nu vor sa te duca "acum" ca ai scoala, da-le sa miroasa si apoi intreaba-i daca sa mergi in halul asta la scoala
si sa nu cumva sa te jenezi sa le dai sa miroasa, MAI BINE PARINTI ORIPILATI decat sa ajungi la spital si sa nu mai poti sa faci copii niciodata pentru ca nu te-ai dus la timp la doctor