| sftb a întrebat:

Buna am 2 zile de cand am fost sa scot o radacina la masea prima zi era acolo ceva gen rosu inchis spre negru acum sa mai strans gingie si e alb e normal am respectat toate indicatiile pe 24-36 de ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristea_Merry_1994 a răspuns:

Buna chestia aia rosu negru este un gheag de sange care este normal sa se faca acela este ca un capac ca sa nu intre mancare microbi si alte cele acolo. acum daca sa mai inchis nu este nimic rau chestia aia alba care spui tu cum arata? este gen abces gen punga de puroi? daca nu te doare sau deranjeaza nu este nimic. las-o sa se inchida de tot. daca ai temeri poti suna medicul si sai pui o intrebare pentru linistea ta

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Daca "chestia" alba nu te doare, atunci nu e puroi si nu trebuie sa-ti faci griji! Normal, daca gingia s-a mai retras, pare totul OK! Poti face o verificare la medic pentru linistea ta! Numai bine!

| Caty68 a răspuns:

Salutare! Daca e alb inseamna ca este puroi.Mai fa o vizită la dentist si vezi daca ti-a scot toata rădăcina.