| Ademary08 a întrebat:

Am 20 de ani, 1.53m si am 43 de kg. E normal sa am doar atatea kilograme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Fiind și micuța e normal. Asa ești tu de statura happy

| ValentinGabi a răspuns:

Hey,e normal mai ales pentru înălțimea ta de pitichappy dacă ai impresia că ești prea slabă si nu te poți îngrașă încearcă să mănânci mai mult fast food sau mâncare mai bogată în carbohidrati, vitamine.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Este absolut normal, daca ai doar 1.53 m inaltime, tine minte, corpul tau este perfect daca ai cu 10 cm mai mult decat greutatea ta corporala.
153 cm la 43 kg

| Ademary08 explică (pentru mustafateke7):

Dar multa lume imi zice ca sunt foarte slaba si chestia asta ma streseaza si la fel ma vad si eu forte slaba cand ma uit in oglinda. Mananc dar nu reuses sa ingras nici macar un pic