| Roxi6758 a întrebat:

Am 20 de ani și deja mi-au apărut destul de multe fire albe. Îmi puteți spune ce pot sa fac sa stopez albirea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te mai stresa

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic! Aia-i genetica. Eu am avut un coleg de liceu care avea parul alb din anul intai. Poti doar sa-l ascunzi prin vopsire desi mie mi-s urati barbatii vopsiti. Eu sunt batran si am parul grizonat dar nu-mi este urat. Asa m-a lasat Dumnezeu!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cauzele albirii: vopsirea părului în mod constant, stres, suferință, carenţă de vitamine, în urma unui șoc (-uri), ori din cauze genetice.

S-ar putea sa te ajute aceste sfaturi:
http://www.csid.ro/......ui-2779558

http://adevarul.ro/......index.html

| Lioana a răspuns:

Nu poti stopa albirea parului dar stresul si durerile profunde o pot accelera. Deci cat mai puțin stres.

| laurentiutirei a răspuns:

Din cauza la stres