| adinutza_2196 a întrebat:

am 30 de ani si am facut in ultimele 6 luni 3 crize de colecist, ultima fiind foarte puternica, dupa 2 ore de voma am ajuns in camera de garda. Dna dr de acolo m-a consultat si mi-a dat un tratament plus un regim alimentar. As dori sa mi fac analize, sau nu stiu exact ce trebuie facut in cazul acestei boli, va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva informatii. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci o ecografie abdominala, pentru a vedea daca nu cumva ai un colecist malformat sau o litiaza biliara.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singura analiza cu adevarat relevanta este o ecografie abdominala care sa-ti spuna cat de mari sunt pietrele, cum sunt situate si daca trebuie sa te operezi.

| cristi 25 a răspuns:

Urmeaza regimu si tratamentu ca e cea mai buna informatie, nu are rost sa dai de alte probleme.