| Obiectiv a întrebat:

Am 44 de ani si din a 8-10 a zi dupa ciclu ma dor tare sfarcurile, ambii, dar dreptul mai tare. Si sanii imi sunt sensibili, dar mai ales sfarcurile. Nu simt tensiune in sani. Putin probabil sa fiu insarcinata, deoarece folosim mereu prezervativ, iar ciclurile imi sunt regulate. Va rog daca sunt altele -de varsta mea - in aceeasi situatie, sa-mi spuna de ce si ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un endocrinolog, iti va indica analize hormonale si va descoperi cauza. Pentru durerile de sani merge bine preparatul Mastodynon, cate un comprimat de 2 ori pe zi, timp de 3 luni. Dar ar fi bine sa faci intai analizele hormonale.

| fabiola a răspuns:

Dupa ce faci o baie calduta(nu fierbinte), unge sanii cu unguent de propolis si galbenele(unguentul il gasesti la plafar -preparat dupa o reteta de MariaTreben) Incearca sa porti un sutien din bumbac si potrivit sanului tau.Eu am gasit in selgros sutien belinda cu bumbac 95% si are si un pret bun aprox. 35lei! Incearca si tu si daca mai ai probleme mergi la medic!

| gelu1970 a răspuns:

Eu am cunoscut pe cineva cu aceste simptome si stiu ca amers la medic. ce raspuns a dat specialistul nu mai stiu, dar cred ca ideal ar fi sa dedici o ora sanatatii tale si sa mergi la un medic specialist. mult noroc.