| Lori17 a întrebat:

Am 70de kg si vreau sa slăbesc. Nu am timp de sport vreau pastile sau ceaiuri. Dar sa fie bune. Vreau sa îmi spună o fata care a folosit un anumit medicament, nu ce gasesc pe internet ca asa pot cauta dar poate nu sunt bune. Vreau pastile sau ceaiuri bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Nu exista pastile sau ceaiuri care sa nu-ti strice ficatul, rinichii, hormonii sau altceva esential. A, mai si costa o groaza de bani si devii dependenta de ele, macar psihologic. Daca n-ai timp pentru sanatatea ta, poate n-ai timp sa traiesti mai incolo.

Slabitul se face cu disciplina, sport si mancat mai putin decat consumi. E singura metoda care functioneaza pe termen lung.

| TincutaNitu a răspuns (pentru Doja):

Am vrut sa evaluez raspunsul tau ca folositor si inteligent, insa statutul meu de junior nu mi-a permis asa ca improvizez. Raspunsul tau este castigator din punctul meu de vedere si sper sa fie apreciat la adevarata lui valoare.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca Tummy Tea Tox, am auzit pareri de la prietene. Bineinteles ca niciodata doar ceaiurile sau doar pastilele nu fac toata treaba, trebuie sa ai si tu vointa.

| aXy99 a răspuns:

Poti slabi si fara sport, dar e dificil. Trebuie sa fii in deficit calorc, dar nefacand sport, kcaloriile pe care le consumi trebuie sa fie chiar putine.

| Donsavas a răspuns:

Slăbești miscandu te. Dacă îți place sa stai, stai mai mult in frig si sa vezi ca ti va face placere sa te miști. Frigul te ajuta sa slăbești.

| Albu_Georgiana_2000 a răspuns:

Eu m-am dus la nutriționist si slabeam cate un kg pe săptămână daca ma duceam saptamanal la el si imi dadea de fiecare data cate un fel de pastile, vreau sa menționez ca trebuie sa faci de cel putin 3 ori pe săptămână sport si sa iei si pastilele care ti le da el ca sa slabesti! Multa bafta!

| Lori17 explică (pentru Albu_Georgiana_2000):

Poti sa îmi spui si mie ce pastile ti a prescris?

| Albu_Georgiana_2000 a răspuns (pentru Lori17):

Nu mai tin minte numele lor, dar oricum nu se gasesc la farmacie! Eu am fost la NaturHouse