| dianamaria2001 a întrebat:

Am aproape 13 ani, 1.67-1.68 inaltime si 51 de kilograme. Toata lumea imi spune ca sunt foarte slaba, dar eu tot as mai vrea sa slabesc pana la 46-47 kilograme. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alexinho94 a răspuns:

Buna. Sa mananci mult inainte sa te culci pentru ca atunci se depune cel mai mult. Nu manca cu cateva ore inainte ca sa iti fie foame atunci sa mananci mai mult. Mananca foarte multa paine, paste, carne etc.
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri!

| dianamaria2001 explică (pentru Alexinho94):

Multumesc, dar eu intrebam daca ar trebui sa mai slabesc. Nu vreau sa ma ingras.

| Alexinho94 a răspuns (pentru dianamaria2001):

Aa. Am citit repede si de aia am gresit, ma scuzi. La inaltimea ta chiar nu trebuie sa mai slabesti. Ai o greutate aproape perfecta pentru o fata cu inaltimea de 1.67 - 1.68. Nu mai slabi! Daca mai pui 2-3 kg e foarte bine daca nu ramai asa!