| daniela1107 a întrebat:

Bună! Am aproape 17 ani iar de câteva zile mă confrunt cu ceva cu totul nou pentru mine. Cu o infecție genitală (din cele spuse pe internet) as dori câteva sfaturi. Cum ar trebui să mă comport, in cat timp va trece? Chiar nu îmi doresc sa ajung la ginecolog. Fa mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu mergi la medic, NU trece, dimpotrivă, se poate croniciza.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai infectia se trateaza cu antibiotic si antibioticul trebuie dat de medic in functie de ce a cauzat infectia. Daca doar stai si astepti sa iti treaca...s-ar putea sa nu iti treaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ar fi sa ceri sfatul medicului, nu al nostru. Nu suntem in masura sa te ajutam

| Dintrebare a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la medic, macar la farmacie sa intrebi. Daca e ceva usor, gen candidoza, o sa treaca si de la sine. Dar altfel, trebuie sa iei tratament. Iar daca ai avut contact sexual, trebuie sa faca tratament si partenerul.