| anonim_4396 a întrebat:

Am avut febra 38 grade, tuse, dureri musculare si atat. Iar acum doar tusesc si imi curge nasul dar rar. E posibil sa am gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Mergi la medic!

| Alex_7297 a răspuns:

Bună!
Nu cred, gripei porcine îi este specifică febra de 37 grade, nu 38.Totuşi ţi-as recomanda să te duci urgent la medic, la un control.Chiar dacă nu este porcină vei primi un tratament pentru această simplă răceală pe care probabil o ai!
Baftă!

| adellina a răspuns:

Nu cred.stiu ca atunci cand cineva are gripa porcina apar mai multe simptome. diaree, varsaturi. iar tu nu ai aceste simptome. poti sa stai linistita. daca vrei cauta pe google simptomele gripei porcine.totusi ca sa fi sigura mergi maine la medicul de familie si iti va spune el ce ai mmai exact.pana atunci i-a si tu paracetaml si fa-ti un ceai de menta happy. o zi buna!

| adellina a răspuns:

Paracetamol*. scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca da doar daca ai stat in preajma unor oameni bollnavi. Dar oricum daca acum doar iti curge nasul si tusesti e evident ca nu ai boala AH1N1

| aaaana a răspuns:

Nu prea cred sa fie gripa porcina, dar pentru siguranta consulta un medic.