| Frank51 a întrebat:

am avut infectie urinara prin decembrie anul trecut(acum 2 luni), am fost la medicul de familie care mi-a prescris antibiotice, le-am luat nu am mai avut nimic. Acum aproximativ o luna, a revenit, am fost din nou la medic, mi-a prescris din nou antibiotice+dezinfectant, le-am luat, nu am mai avut nimic.

Chestia-i ca da semne ca apare din nou, si nu stiu ce sa mai fac, poate e posibil sa nu fie infectie urinara, ce pot sa spun este ca simptomele incep sa apara cand vin de la scoala. Dupa ce stau in casa la caldura cateva ore, imi revin. Deci habar n-am ce poate sa fie, pareri? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca nu ai scapat de ea, bacteria respectiva poate fi rezistenta la antibioticele pe care le-ai luat. Poate exista undeva o problema de igiena, ar fi bine sa faci ca la dentist, te speli bine pe maini inainte si dupa ce o atingi.
Ai putea incerca unul din acele suplimente naturale care fac sa se reduca bacteriile in vezica urinara.