| Alinaalian1234 a întrebat:

Am baut aseara o cana de ceai antiadipos si nu a avut nici un efect sad. Vreau sa spun ca sufar de constipatie cronica si spercam ca ascest ceai sa ma ajute. Nu am avut dureri nu am avut nimic. Ce pot face in privinta aceasta sad?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Antiadipos inseamna "impotriva tesutul gras", deci este un produs pentru slabit si nu e menit sa va trateze constipatia. Incercati sa aveti o dieta bogata in legume si fructe, cereale si eventual, daca dieta nu da rezultate, sa folositi ceaiuri sau alte preparate laxative.
http://www.i-medic.ro/......nstipatiei

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceaiul anti adipos este pentru slabit si nu impotriva constipatiei cronice. Impotriva constipatiei cronice ia pastilele naturiste "Tomato". Eu asa am rezolvat-o si am mancat si salate de rosii. E adevarat ca si Tomato ajuta la slabire dar nu scoate apa din organism ci revitalizeaza tranzitul intestinal eliminand constipatia.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Manaca mere dupa care lapte sa vezi ca nu mai ai nicio constipatie si pe termen lung manca pere + prune ajuta mult la constipatie, si astea sunt leacuri babesti, dar sa vezi ca merge.

| Cruciuliță a răspuns:

Depinde de ceai.Incearca ceaiul Sanye.Tot adipos, dar mai bun. Ori ceai de soc. sanatate.

| kscorpio a răspuns:

Buna! Ai rabdare ca o sa-si faca efectul. Cateodata isi face efectul mai tarziu. Adica nu imediat a doua zi de dimineata poate pana spre seara chiar. Daca nu, incearca si un ceai laxativ ca asta antiadipos e mai mult diuretic, dar e bun oricum. La mine isi face efectul dar nu imediat si acest ceai chiar iti regleaza tranzitul intestinal, dar in timp dupa mai multe cani. Ai rabdare si o sa vezi ca merge.

| ramona1989 a răspuns:

Contra constipatiei este f bun uleiul de masline, bei im fievare dimineata o lingurita de ulei de masline si vei vedea ca se rezolva problema