| Lea09 a întrebat:

am cam 1.63 inaltime si am nevoie de 1.70 la un concurs, stiti cumva cum as putea sa cresc? cu niste exercitii sau orice? multumesc. funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| d0pex a răspuns:

1. Inoata! Cat de mult si de des poti dar problema e ca este iarna happy Deci dam X la varianta asta
2.Baschet Intr-o sala de sport sau ceva de genul
3. Exercitiu ala in care stai agatat de o bara in lungul mainilor
Sper sa cresti big grin

5 răspunsuri:
| Lea09 explică:

Tu ai facut aceste exercitii? eu am 16 ani jum, crezi ca mai am sanse?big grin si daca ai facut aceste exercitii cam cat ai crescut

| Lea09 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!:*

| pytyk_2297 a răspuns:

Buna lea da eu chiar am facut exercitiile astea adica sarituri incearca multe sarituri in sus si intinderea coloanei asta te va ajutawinking

| pytyk_2297 a răspuns:

App cresti 2 cm intr-o luna jumate

| georgy25 a răspuns:

Sportul te va ajuta : inotul, baschetul, mersul cu bicicleta, loviturile cu piciorul.Bafta! Sper ca te-am ajutat.