| Tomboygirl a întrebat:

Bună, am câteva întrebări pentru cei care au purtat aparat dentar fix. Eu mi-am pus acum doar pe arcada superioară iar peste o lună două o să-mi pun și pe cea inferioară. Am fost surprinsă când am văzut că nu mi-a pus brackeți pe măselele din spate; m-am uitat la niște videoclipuri pe YouTube despre aparatul dentar înainte și am văzut brackeții puși pe toți dinții.Cum vine asta? Măselele mele din spate nu fac contact și sunt îndreptate spre interiorul gurii. Cum voi avea mușcătura corectă după încheierea tratamentului dacă măselele alea sunt puse aiurea? Am mai auzit pe unii care au încheiat tratamentul, că zâmbetul e perfect dar mușcătura nu. E adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat