| soraGrime a întrebat:

Am citit pe net ca pestii pangasius sunt injectati cu urina de femeie gravida, pentru a fi mai "pufosi".
Am citit si ca acestia ar fi hraniti in Vietnam[de unde provin] cu o faina facuta din pesti putreziti uscati, si ca ar fi crescuti pe raul Mekong, care este unul din cele mai poluate rauri din lume.
Aceasta stire m-a speriat[mai ales pe mama], pentru ca obisnuia sa cumpere destul de des acest peste, pentru ca este foarte bun[desi are un gust neutru, facut pane este super].
Deci, voi ce credeti, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pangasiusul este un peste crescut in crescatoriile vietnameze, unde este indopat cu hormoni de crestere. De ce crezi ca este asa de ieftin?

| radwoo24 a răspuns:

Vrajeala, azi am mancat si iti zic sigur ca nu are. A fost testat si la un laborator din cate am auzit si nu s-a gasit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am mancat pisat de femeie gravida?