| madalinaaxoxo a întrebat:

Buna
am facut o entorsa la glezna. Am facut o radiografie, in urma careia mi s a spus ca am entorsa tibiotarsiana dreapta si ca am nevoie de ghips. Am gipsul de o saptamana si astazi am incercat sa calc si nu mai simt nicio durere. Doctorul mi a spus ca ar trebui sa stau in ghips 28 de zule iar mie mi se pare enorm in conditia in care glezna deja nu ma mai doare. Este posibil sa imi dau ghipsul jos mai repede? A mai purttat cineva ghips pentru tratarea unei entorse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ionutzz223 a răspuns:

Buna!
Deci eu as spune sa nu il dai jos si sa nu mai calci pe el! desi nu mai simti durerea entorsa nu a trecut inca asculta medicul nu a zis de nebun ce a zis^^si eu am avut ruptura la glezna deci recomandarea mea ar fi sa il suporti nu cred ca ti-ai dori sa apara alte probleme pe langa asta care o ai.
Bafta^_^!