| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Buna, am facut o infectie urinara si ma dor ff tare rinichii, uneori chiar e insuportabila durerea si mi-a zis cineva sa merg la spital pentru ca se poate agrava si cica cu rinichii nu e de joaca, ce sa fac, despre ce e vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Trebuie să te examineze un doctor, nu ne putem da cu părerea in cazuri de genul, oameni fără specializare. Îți va spune doctorul ce și cum. Sănătate îți doresc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte înțelept cine te a trimis la medic. Nici nu pricep cum sa ai dureri insuportabile la rinichi si sa stai acasa.

| Ali1998 a răspuns:

Am trecut prin aceeasi situatie si am stat netratata pana doctorii mi-au spus ca daca nu ma tratez pot ajunge in ipostaza de a nu mai putea face copii, deci mergi la un medic, cel mai bine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor nu mai sta sa astepti raspunsuri aici, infectia urinara trebuie urgent tratata sa nu ajungi la blocaj renal.

| alina2k18 a răspuns:

Pai medicul te-a diagnosticat cu infectie urinara si nu ti-a dat tratament?
Rinichii = organ VITAL deci de aia nu e de joaca.

| WhiteLife a răspuns:

Mergi la doctor, dar du-te la doctorul de familie și îți dă trimitere mai departe. La urgențe te poarta peste tot și nu-ti rezolva nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica despre ce-i vorba, daca deja stii ca sunt rinichii?
Mergi la spital, sau la medicul de familie si fa-ti investigatii medicale, ale aparatului uro-vaginal, ca mancarimile vaginale spun ca ai o infectie masiva vaginala, care probabil ti-a afectat si uretra.