| bbnnmm a întrebat:

Am făcut varicelă de vreo 4 zile. Mă doare capul încontinuu de atunci, am frisoane și mă amețesc când mă ridic din pat. Pot să iau ceva medicamente acasă sau trebuie să merg la medic? Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Acum enspeee mii de ani lumina am avut si eu asa ceva. Am stat acasa si am incercat sa nu-mi rup bubitele de pe cap si din alte locuri(dupa cum ai bafta). Nu am luat nici un tratament, am asteptat sa treaca si a trecut. Apoi m-am reantors la viata mea. E o boala pe care toti adolescentii o fac, din cate am auzit e mai bine sa o faci de tanar, mai tarziu e mai naspa. Cand e gata boala o sa ai numai cojite prin cap si pe unde ti-au mai aparut - atunci le poti lua cu unghiile. Capul sus, rabdare si nu-ti rupe bubitele pana nu au facut coaja! Trece si vei supravietui!