| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Bună! Am fost diagnosticata cu Toxocara Canis in luna ianuarie, as dori sa știu la ce interval de timp se repeta analiza aceasta? Eu am repetat-o la o luna, dupa fiecare cura de tratament dar nu înțeleg cum de la 1.1 cat aveam înainte am ajuns la 1.6 dupa ce am luat tratament o luna, ma întreb poate crește nivelul acestui parazit? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eibogu a răspuns:

Fă ceea ce spune medicul pentru a nu înrăutăți situația

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru Eibogu):

Medicul mi-a spus sa iau tratamentul pana imi va dispărea toxocara dar deja încep sa am probleme cu ficatul din cauza tratamentului și ma gândeam dacă exista vreo alta soluție de vindecare, poate a mai trecut cineva prin acest lucru.