| SLexuS a întrebat:

Bună, am fost la spital și mi-a dat un medicament "forexo" și am făcut alergie de la el mi-a apărut o tona de pete, după 9h petele nu au mai apărut dar încă mai exista, o sa îmi treacă gen asa dacă nu mai iau pastilă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Da. Vor trece. Evita medicamentul și du te la doctor sa ți prescrie altceva.

| SLexuS explică (pentru Elena9328):

În cât timp

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e ca nu ai fost la doctor. de altfel, e foarte toxic, chiar otravitor sa consulti un doctor in astfel de situatii. Doar site-ul asta e site de doctori, nu?

| GeneviveJ a răspuns:

Nu mai lua deloc medicamentul acela, petele se vor retrage. E o reactie alergica si de acum inainte trebuie sa eviti orice medicament ce are in compozitie substanta activa a medicamentului forexo! Mergi la medic si sesizeaza aceasta problema! Alergiile la medicamente sunt serioase si trebuie sa stii riscul lor.