| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
am fost operat de apendicita acum 3-4 zile toate bune si frumoase am avut si 2 scaune astazi s-a uitat doctorul si la operatie si a spus ca este bine. Dar dupa vreo 3 ore m-au apucat niste crampe stomacale Este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| N3pthys a răspuns:

Sa papi banane, ca ele strang stomacul, eventual sa faci rost de ceai de menta ca e buna pentru colici abdominale. Si sa ai rabdare.

2 răspunsuri:
| N3pthys a răspuns:

Crampele stomacale, in principiu, nu au nimic de-a face cu extirparea apendicelui. Probabil ca se trage de la alimentele pe care le-ai mancat, de cele mai multe ori crampele stomacale vin cu o indigestie sau un surplus de acid la stomac. Ai papat multe fructe in ultimul timp?

| Gabitzu246 explică (pentru N3pthys):

Am baut niste compoturi unul de ananas si unul de prune.Ce pot face acum?

| N3pthys a răspuns (pentru Gabitzu246):

Sa papi banane, ca ele strang stomacul, eventual sa faci rost de ceai de menta ca e buna pentru colici abdominale. Si sa ai rabdare.