| Denissa_Denii_2001 a întrebat:

Buna, am fost operată la amigdale acum 7 zile si inca nu prea simt gustul si imi simt limba ciudata..cineva care a pățit la fel? In cat se vindeca asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te rugăm sa intrebi medicul care te a operat, el stie, multa multă sanatate, ce varsta ai?

| RoCkKiD a răspuns:

O sa te doara si maxilarul mai vreo 2-3 saptamani. Daca incepi sa poti manca si sa bei apa fara sa mori de durere e un semn bun. happy

| Denissa_Denii_2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

18 ani, am fost azi la control si era doar o rezidenta nu era medicul care m-a operat si a zis ca e normal pana cand cad acele cruste jos. Eu eram curioasă de alte cazuri in cat timp s-a vindecat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vindecă în decurs de 3 săptămâni.