| Laura_Lau_1995_Vkvt a întrebat:

Buna am fost pe mestra 26aprilie pe 9 mai am avut contact ne protejat. Si pe 24 trebuia sa imi vina mest dar nu avenit de 4 zile e posibil sa fi ramas gravida

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Cel mai recomandat e sa faci un test de sarcina si vei vedea exact. Du-te la farmacie si cumpara unul, e in jur de 8-15 lei, depinde de unde iei. Indicat ar fi sa-l faci la prima urinavde dimineata, dar avand in vedere ca ti-a întârziat deja menstruatia 4 zile, il poti face in orice moment al zilei cu conditia ca 2 ore inainte de efectuarea lui sa NU mananci si sa NU bei nimic pentru a modifica urina. Astfel vei afla daca esti sau nu insarcinata. Bafta happy

| SilviaPunct a răspuns:

Da, poti lejer sa fii insarcinata. Fa un test asa cum te-a sfatuit mai sus cineva. Succes!