| allison20 a întrebat:

Am inceput sa iau AC Karissa si acum sunt in perioada de 7 zile cand nu trebuie sa iau pastilele. E normal ca prima menstruatie in timpul administrarii pastilelor sa fie redusa cantitativ? Mi-a venit menstruatia ieri (in a 4-a zi de pauza) si mi se pare ca curge foarte putin sange sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în general, TOATE menstruaţiile ( sângerările SIMILARE menstrei, deoarece NU e o menstră "reală" ) pe care le ai în timpul tratamentului cu AC sunt mai SCURTE ( decât le aveai înainte ) şi mai reduse cantitativ!

Deci, NU ai motive de îngrijorare happy


Toate cele bune.

1 răspuns: