| Mhbi a întrebat:

Bună!
Am întreținut relații sexuale neprotejate cu prietenul meu acum câteva zile și cred că am făcut vreo infecție..am senzații intense de usturime și mâncărime în zona intimă. Ce credeți că poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar, tocmai te-ai procopsit cu o boala cu transmitere sexuala! Mergeti amandoi la medic sa faceti analize si tratament!

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde pe la ce ''parasute'' a fost prietenul tau sa se ''antreneze'' inainte de a intretine sex cu tine. Sunt multe BTS-uri al caror efect se manifesta prin usturime si mancarime in zona vulvo-vaginala. Doar prin analiza secretiei vaginale intr-un lanorator de analize medicale, se poate stabili natura agentului patogen care poate fi : un protozoar, o ciuperca, o bacterie sau un virus, ori chiar si 2 sau... mai multe in cazurile foarte grave. Multa sanatate!

| Mhbi explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt singura cu care a avut contacte sexuale... poate fi candidoză?

| Andrei258 a răspuns (pentru Mhbi):

Da poate fi dar cu exactitate numai medicul poate spune sau poate fi si o infectie urinara

| mihai69 a răspuns:

Poate fi orice, doar un medic poate spune exact ce ai, după ce îți face niște analize.

| Emilian65 a răspuns:

Da, poate fi o boala sexuala.