| anonim_4396 a întrebat:

Am luat păduchi eu si toata familia mea. Am dat cu Paranix de 3 ori pana acum,am pieptanat cu pieptanul special,am folosit inca o solutie Parasites, am spalat totul la 60° C si aspirat casa, am stat cu gaz in cap. dar tot au ramas lindini vii. Nu stiu cu ce sa ma scap. Ajutor va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

A mai ramas un singur detaliu! Sa speli mai intai parul cu apa calda,apoi sa dai cu sapunul,,CHEIA'' si sa te speli bine, o clatesti din nou, apoi sa dai cu mult sampon,, WASH & GO'' sau,, HEAD and SCHOULDERS''! Aceasta sunt cele mai puternice sampoane din lume! Sunt sigur ca vei scapa de toti paduchii!

| Jullykss a răspuns:

Eu am scăpat de toți și de toate cu 1 singur lucru : oțetul de mere. Spala-te pe cap cu el și tine-ți capul în apa cu oțet de mere câteva minute și crede-mă ca îi omori pe toți happy Bafta la ucis!

| Valentynaaa a răspuns:

O baie cu sampon normal, iar dupa acea parul trebuie inmuiat bine in otet de casa, nu trebuie sa fie unul anume si dupa aceea pui un prosop pe cap si il ti in jur de 15 minute, si continui procesul cateva zile. Eu la randul meu asa am scapat.

| Harry1Jackson a răspuns:

Eu am folosit 1 cana de oțet amestecata cu o cana de sare. Sper ca vei scăpa cat mai repede de ei. Succes in continuare