| Șoflau09 a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat de la voi, poate vi s-a întâmplat, vă rog frumos! Din luna iunie ma confrunt cu niste dureri de abdomen în parte dreaptă. Am mers la un medic chirurg mi-a fost facut eco si ct și mi-a spus că totul este în regulă, am doar un pic de lichid si ca este normal la femeie, și să nu ma panichez degeaba ca nu am nimic. Mi-a dat 10 zile tratament acasa cu antibiotic "ciprinol", am luat exact asa cum mi-a zis medicul. Intr-adevar primele 3 zile cand am luat pastilele nu prea aveam dureri asa de mari. Dar după aceea la fel au început durerile si am apelat din nou la medic, din pacate mi-a zis ca nu are ce sa imi faca ca nu am nimic si sa continui cu tratamentul in caz de ceva! Si cam atata...Nici până în ziua de azi nu mi-au trecut durerile oricâte calmante as lua! Problema este ca in fiecare zi ma doare într-o parte în dreapta. Durerea acum merge si la spate si la piciorul drept, cand incerc sa mănânc ceva nu pot ca imi vine tot sa vomit, am zilnic greturi, daca incerc sa merg mult pe jos ma ia durerea de burta mai tare, am si niste ameteli, nu mai stiu ce sa fac. Nu inteleg daca nu am nimic de ce ma tot doare! Nu stiu ce pastile sa mai iau!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu fie apendicită, ce varsta ai? Mergi la med life la cabinete cu plată unde medicii i si dau interesul, ca acum cu covid spitalele sunt pline la upu nu au chef ăia de ceilalti care mai au si altceva nu doar covid, dar la cabinete particulare cum sunt med life ei te vor consulta si vor pune un diagnostic clar nu ce zic ăia de la upu.

| Șoflau09 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă r fi fost apendicită nu ar fi trebuit să fiu deja operată Din cate am inteles eu de la apendicită nu prea ai cum sa reziști mult cu durerile

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Șoflau09):

Cel mai bine mergi daca poti la med life sa te consulte un medic specialist. Sanatate multa

| Vântulalb a răspuns:

Nu stiu ce ai cautat tu la chirurg, inainte de a avea un diagnostic.
Dupa cum descrii starea, ma gandesc la o problema cu ficatul. Mergi la un medic internist. NU mai lua medicamente dupa ureche sau dupa sfaturile noastre. Mergi rapid la internist. Poate medicamentele alea mai rau au afectat ficatul.

| Șoflau09 explică (pentru Vântulalb):

Nu am luat medicamente după ureche Iar la chirurg nu am mers eu asa ca am vrut Am fost la upu si m-a consultat un chirurg