| MariaIoanaAna a întrebat:

Am nevoie de autor. Simt o bătaie in burta, ca si cum bate inima. Ma intreb daca sunt însărcinată luând in considerare ca ultimul act l-am avut acum 3 luni. Pana acum ciclul mi-a venit normal, dar una această deloc. Mie mereu imi cam intarzie dar nu stiu ce sa zic, va rog sa ma ajutati cu informatii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoyalJakiro a răspuns:

Acele batai se mai numescsi spasme stomacale. Sa fii insarcinata este foarte putin probabil, dupa spusele tale in legatura cu ciclul. Daca problema persista sau se agraveaza cauzand si alte probleme si neplaceri, prezinta-te la medic. Bafta!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte puțin probabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Bataia care o simti in burta este de la gazele intestinale si este ceva normal cand mananci ceva care iti provoaca gaze(varza, mazare, branza, carofi), sau bei ceva acidulat (sucuri, bere, apa carbogazoasa sau minerala).

| AlyBlueBell a răspuns:

Poti sa faci si un test de sarcina pentru a scapa de indoieli

| Maiaqwas a răspuns:

Buna. Si mie mi se intampla iar eu nu sunt insarcinata. Esti mai slabuta? Sau simti aceasta bataie cand inspiri aer foarte mult si ti mana pe burta?

| MariaIoanaAna explică (pentru Maiaqwas):

Nu sunt foarte slăbuţă, dar mi-e frică de gandul ca as putea fi însărcinată, dar ma gamesc ca atunci ar fi trebuit sa apară şi ceve simptome